piątek, 8 lipca 2011

Uzależnienie

Dzisiaj oglądając telewizje to co najwyżej można się wkurzyć- na politykę - pseudo polityków, co nie którzy na pogodę, na wiecznie te same seriale ale są też tacy którzy są uzależnieni od telewizji.
Towarzystwo Psychologii Racjonalnej z siedzibą w Monachium,odkryło że nagłe odebranie aparatu telewizyjnego stałemu telewidzowi może spowodować "ponury nastrój, bicie dzieci, znęcanie się nad żoną i/lub zmniejszone zainteresowanie seksem oraz rzadsze orgazmy". W 1971 roku towarzystwo poprosiło 184 nałogowych telewidzów o zaprzestanie oglądania telewizji. Jako bodziec zastosowano wygrodzenie jednego dolara za każdy dzień powstrzymywania się od ogladania telewizji. Już po dwóch dniach pozbawienia tej przyjemności kilku ochotników chodziło po ścianach, a żaden uczestnik badań nie przetrwał dłużej niż pięć miesięcy. Najbardziej niepokojącym objawem braku telewizora był nagły, ośmioprocentowy wzrost przypadków bicia dzieci, gdyż rodzice zostali pozbawieni rozładowujących ich nerwy widowisk i komedii sytuacyjnych.
Na szczęście to antyspołeczne zachowanie jest odwracalne. Kiedy włącza się z powrotem ekran, żony i mężowie mówią o większej satysfakcji wzajemnej, spokój domowy zostaje przywrócony, a dzieci czują się znowu bezpieczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz