poniedziałek, 11 lipca 2011

Kiedy dziecko nie może spać


Czy jednomiesięczne dziecko może odczuwać nostalgię? - Oczywiście że tak - są to słowa sławnego japońskiego ginekologa dr. Hajime Murooka.
Kiedy zdarzy się , że nowo narodzone niemowlę płacze, rodzice powinni najpierw sprawdzić, czy maleństwo nie jest głodne, zmoczone lub chore. Jeśli nie mamy do czynienia z żadnym z tych problemów dr. Murooka twierdzi że istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko tęskni za matczynym łonem. Doktor poświęcił dużo czasu na obserwacje naturalnych metod usypiania nowo narodzonych niemowląt i wtedy wpadło mu na myśl, że tętno matki może spełniać pożyteczną rolę.
 Jak nauczał Thomas Wolfe, nigdy nie wracaj do tego samego domu, ale dr Murooka wrócił do pomysłu. Do macicy ciężarnej matki implantował on miniaturowy mikrofon i w ten sposób dokładnie zarejestrował dźwięki towarzyszące nie narodzonemu dziecku.Treść z Newsweeka "Kiedy dr Murooka odtwarzał nagrane dźwięki krzyczącemu dziecku, prawie każde natychmiast przestawało płakać". Wyniki tego typu doświadczeń były najlepsze, gdy dotyczyły dzieci poniżej dwóch miesięcy życia.
Szpital na Florydzie rozpoczął nadawanie tej łonowej piosenki na swoim oddziale noworodków ze wspaniałymi rezultatami; niemowlęta były o niebo spokojniejsze i nawet matki i personel odczuwały większą senność.

1 komentarz: