czwartek, 21 lipca 2011

Najlepszy biustonosz

Dla jednych udręka dla innych piękno i klasa.Nowoczesny biustonosz wynaleziony został przez Francuza Charlesa R.Debevoise'a. Słowo "biustonosz" (franc. i ang. brassiere) we francuskim jest rażącym eufemizmem, oznacza bowiem "ochraniacz ramion". Ale Francuzi nie są zbyt szczerzy, jeśli chodzi o te sprawy; inne określenie na biustonosz we francuskim to le soutien gorge - "podparcie gardła".
Najbardziej wyszukanym, najbardziej ostentacyjnym i najkosztowniejszym biustonoszem - i dlatego według niektórych standardów najlepszym - był biustonosz wykonany przez projektantkę mody Elsę Peretti. Zrobiony z siatki z 18 karatowego złota, stanik ten, uzupełniony koszulką z rozcięciem do talii, noszony był na nagie piersi. Można kupić sobie taki u Tiffany'ego za kilka tysięcy dolarów.
Inny godny uwagi biustonosz został wymyślony przez Fredericka Melingera, sławnego, znanego pod nazwą passion fasion - co oznacza mniej więcej "styl pełen namiętności". Melinger opatentował ten pierwszy nadmuchiwany biustonosz. Reklamy kuszą sloganem: "Nadmuchaj sobie aż do pożądanego rozmiaru".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz