sobota, 12 listopada 2011

Kosmetyk przeciwzmarszczkowy


Preparat H, czyli maść przeciw hemoroidom, stosowany jest nie tylko jako środek leczniczy przy chorobie odbytu ale również jako środek maskujący zmarszczki. Pogłoski z firm kosmetycznych mówią, że subtelne maźnięcie tym środkiem zdolne są zamaskować zmarszczki i dać promieniujący młodością wygląd. Pewna kobieta z Beverly Hills powiedziała reporterom z magazynu ,,Newsweek", że ona oszczędza maść, używając jej jedynie przed wytwornymi przyjęciami, kiedy chce wyglądać zupełnie wyjątkowo. Aptekarz z Nowego Jorku opowiadał, że sprzedał cały swój zapas w ciągu zaledwie jednego dnia wkrótce po tym , jak szał ogarnął Wschodnie Wybrzeże. Każdy wychodził z jedną pomadką i z jedną tubką preparatu H - powiedział. Nikt z hemoroidami nie mógł go kupić, ponieważ wszystko rozdrapali ci ze zmarszczkami.
Niemniej jednak, niezależnie od krótkotrwałych pozytywnych efektów, stosujący preparat H powinni pamiętać, że skończyć się to może różnie. Jeden z nowojorskich dermatologów twierdził, że kobiety mogą się nabawić uczulenia na ten preparat po krótkotrwałym stosowaniu. Skóra może ulec poparzeniom, zaczerwienić się, łuszczyć i pokryć bąblami już po tygodniu stosowania.
Jak to dobrze że te praktyki były stosowane 30 lat temu, choć kto wie moda zawsze powraca.
2 komentarze:

  1. masz rację - moda powraca. na zdrowy rozsądek biorąc , działanie tych maści może być skuteczne na twarz jednak są zbyt silne, ale i to twarz i to twarz. Ja ani z jedną ani z drugą nie mam problemu na szczęście, ani obsesji na punkcie przemijania czasu.Hi,hi fajny wpis.

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo ciekawe. moja współlokatorka może by spróbowała, ma bzika na punkcie zmarszczek i starości. ale ja znowuż mam bzika na punkcie stosowania leków, zgodnie z tym, co napisane w ulotce ;-)

    rudowlosaa.blox.pl

    OdpowiedzUsuń